ile kosztuje wymiana okien

Ile kosztuje wymiana okien?

Wymiana starych okien na nowe jest najprostszym sposobem na to, aby zmienić wygląd przestrzeni mieszkalnej na lepszy. Taki proces będzie miał również istotny wpływ na właściwą wentylację pomieszczeń. Zdrowe powietrze zapewni nam prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie oraz świetne samopoczucie domowników. Niestety, ale złej jakości okna albo nieprawidłowy montaż prowadzą do dużej utraty ciepła w domu. Warto więc dokonać takiej inwestycji, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i poprawić wentylację pomieszczeń. Sprawdź przy okazji, ile kosztują okna plastikowe cena z montażem.

Koszt wymiany okien – cennik 2022

Koszty wymiany okna uzależnione są od rodzaju ściany, w jakiej będą osadzone oraz od typu budynku, w którym będzie wykonywana usługa. Wielu producentów oferuje kompleksowe usługi związane z projektowaniem okien na wymiar, dostarczenia i osadzenia w ścianie. Pracownicy muszą również wykonać demontaż starej, zniszczonej i nieszczelnej stolarki okiennej. To wszystko ma wpływ na ostateczną cenę.

Wymiana okien – cennik

  • okna plastikowe – cena od 41 do 130 za mb,
  • okna drewniane – cena od 41 do 130 za mb,
  • okna dachowe cena od 182 do 585 za mb,
  • okna balkonowe cena od 41 do 130 za mb.

Wymiana okna z obróbką – koszt

Przy wymianie okna z obróbką sam rozmiar i materiał mają istotne znaczenie. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę to, że każdy model okna ma inne parametry, został wykonany z innych materiałów, posiada dodatkowe funkcjonalności, a nawet sam kolor ma znaczenie. Najtańsze będą standardowe okna plastikowe w kolorze białym, natomiast już w innej barwie będzie trzeba zapłacić nawet 40% więcej.

Wymiana + obróbka okien cennik 2022

  • okna PCV – od 800 do 1500 zł,
  • okna drewniane – od 1500 do 2500 zł,
  • okna aluminiowe – od 2000 do 3000 zł,
  • okna dachowe – od 1100 do 1600 zł,
  • okna balkonowe – od 600 do 1000 zł.

Drzwi balkonowe – cena z montażem

W przypadku montażu drzwi balkonowych tutaj również ostateczny koszt uzależniony jest od wcześniej wymienionych czynników. Klienci mogą zdecydować się na drzwi balkonowe rozwierane, przesuwne albo składane.

Typ drzwi balkonowych, na jakie się zdecydujemy ma duże znaczenie w kontekście ogólnej ceny. Na koszt zakupu składa się dodatkowo materiał, z którego zostały wykonane i kolor. Pamiętajmy – kolor biały jest najtańszy.

Najtańsze drzwi balkonowe będą nas kosztować około 700 zł, jeżeli zdecydujemy się na model jednoskrzydłowy z tworzywa sztucznego. Dwuskrzydłowe będą kosztować w granicach 1300 zł, a przesuwne z PCV nawet 3300 zł. Jednak w tym przypadku większość firm już w cenie okien i drzwi uwzględnia także darmową usługę montażu.

Ciepły montaż okien – jaka jest cena za metr bieżący?

Do ciepłego montażu okien używa się większej ilości materiałów izolacyjnych, a także trzeba poświęcić więcej czasu na prace montażowe. Dlatego też klienci muszą liczyć się z tym, że cena jest nieco wyższa niż w przypadku montażu tradycyjnego.

Przy ciepłym montażu okien stosuje się dodatkowo folię paroprzepuszczalną i paroszczelną, co należy doliczyć do całego kosztu montażu. Dlatego też cennik montażu okien 2022 tym sposobem wyniesie około 40-50 zł za metr bieżący.

Okna plastikowe, a aluminiowe – jaka jest różnica w cenie z montażem?

Cena okien uzależniona jest od materiału wykonania, możliwości otwierania czy też typu konkretnej stolarki okiennej, ponieważ producenci oferują okna jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe lub trójskrzydłowe. Do kosztów należy doliczyć również montaż, który także jest w różnej cenie w zależności od tego, czy decydują się na okna standardowe, antywłamaniowe czy energooszczędne.

Montaż okna plastikowego to kwota rzędu 32-100 zł/mb. Natomiast w przypadku antywłamaniowych okien aluminiowych należy liczyć się z ceną około 140-450 zł/mb. Dodatkowo trzeba doliczyć do tego około 100 zł za montaż ościeżnicy okiennej, a jeśli trzeba będzie przeprowadzić demontaż starej ościeżnicy, to cały koszt wzrośnie jeszcze o jakieś 220 zł.

Ile kosztuje wymiana okien w bloku?

Wymiana okien to najczęściej kompleksowa usługa, która polega na demontażu starej stolarki okiennej i montażu nowej wraz z obróbką murarsko-tynkarską. Ostateczny koszt uzależniony jest także od zakresu i skomplikowania prac.

Zatem ile kosztuje wstawienie okna z obróbką? W większości firm cena ta wynosi około 200 zł za sztukę albo 80-120 zł za m2. Do tego musimy również doliczyć montaż parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, który będzie nas kosztował w granicach 50-90 zł za mb.

Koszt wymiany okien w starym domu – czy jest drożej?

Bardzo często zdarza się tak, że większy wydatek trzeba ponieść przy wymianie okna w domach jednorodzinnych starszego typu niż przy budowie nowego obiektu. Ile kosztuje wstawienie okna w starym domu?

W wielu przypadkach pracownicy muszą wykonać szerzej zakrojone prace montażowe. Wiąże się to z poszerzeniem otworów okiennych albo ich opracowaniem po usunięciu okien skrzynkowych. Najtańszym rozwiązaniem okazują się okna PCV lub aluminiowe niż drewniane.

Koszt wymiany okien w mieszkaniu 3 pokojowym

Wymiana okien w bloku wiąże się z demontażem starej stolarki okiennej. Taka usługa najczęściej liczona jest od metra kwadratowego. Pełny koszt montażu nowych okien uzależniony będzie także od rodzaju stolarki.

Dodatkowo dochodzi także kwestia dokładnej obróbki otworów okiennych, aby zamontowane okna były szczelne i estetyczne. Koszt wymiany okien plastikowych w mieszkaniu 3 pokojowym będzie znacznie niższy niż w przypadku gdy zdecydujemy się na okna drewniane.

Ile kosztuje demontaż okien?

Demontaż starych okien oscyluje w granicach 25-33 zł za mb. Do tego trzeba również doliczyć obróbkę i montaż nowych, co wyniesie już 70-80 zł za mb. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu różnych czynników takich jak materiał, z którego wykonane są okna, dodatkowe funkcjonalności czy transport.

Zobacz też: Ocieplenie poddasza – czym i jak ocieplić poddasze?